מי אנחנו

מי אנחנו

הסיפור מאחורי הקמת העמותה:

הרעיון להיווסדותה של העמותה נולד מסיפורו האישי והמטלטל של יזהר דוד.

זהו סיפור על אומץ, על חוסן נפשי, על נתינה אינסופית,והכי חשוב, על הקרבה ענקית של חיים אישיים.

יזהר מתחיל את שירותו הצבאי כלוחם ומפקד בפלגת עורב גולני. בסיום השירות, הוא בוחר להתגייס לשב"כ ומתחיל שם בקריירה מרשימה. לאור ביצועיו והישגיו הוא עולה ומטפס במעלה הסולם.

יזהר משקיע את כל חייו ומרצו ביחידת רכזי השטח בשומרון בתקופות הכי מטלטלות וסוערות שידעה ארצנו מבחינת פיגועי תופת המוניים, תקופת האינתיפאדה ה-1 וה-2.  במהלך תקופות מרעידות אלו, בה כולנו חיינו תחת איומי פיגועים יומיומיים, חרדה ובהלה להסתובב בחוץ, יזהר היה אחראי על סיכול עשרות פיגועים והצלת מאות אזרחים. 

אולם היה מחיר כבד לתפקיד אותו לקח על עצמו.  הדילמות הערכיות והמוסריות שהתמודד עמן, המראות המטלטלים אליהם נחשף בזירות הפיגועים- כל אלה החלו לרסק אט אט את נפשו.

עם השנים יזהר מפתח את אותו פצע מדמם ומרסק הנקרא פוסט טראומה.  לפצע המדמם הזה חוקים משל עצמו. הפצע האכזרי הזה ממשיך לצמוח ולגדול מבפנים והופך אט, אט, לפצצה מתקתקת. ככה זה ממשיך ת ש ע  שנים תמימות. ויזהר, לא מספר על כך לאיש. הוא ממשיך למלא את תפקידו הדורש ממנו להיות בשיא הריכוז ובשיא החדות מבלי להסיר את עיניו מהמטרה, בעוד הפצע בועט בו בכל עוזו בלי שיש לו לאן לברוח. יזהר ממשיך את תפקידו במסירות ובאדיקות כשהוא רואה לנגד עיניו רק מטרה אחת:

להמשיך ולהציל חיים של אזרחים.

בספרו המרתק "פצצה מתקתקת" מתאר יזהר את הרגע הנורא מכל בחייו, אותו רגע בו הוא עומד על קצה הצוק ועומד לעשות את הצעד הנורא מכל. אך בדקה ה-90 הוא עוצר. הוא מחליט כי הוא בוחר בחיים. הוא מחליט כי הוא הולך לטפל בעצמו ולעשות את הליך ההכרה באגף השיקום.

באותם רגעים הוא מבטיח לעצמו כי יקים עמותה על מנת לאתר את כל אותם 40,000 יוצאי ויוצאות צבא וכוחות הבטחון (שעד לא מזמן הוא היה כמוהם) ולסייע להם בהליך ההכרה כדי שיזכו בחיים מלאים ומספקים.

יזהר הוא הלום קרב הראשון המקבל את אות המופת השיקומי. מעבר להיותו יו"ר העמותה ומייסד שותף שלה, יזהר הוא יזם חברתי, מייסד ומנכ"ל ראשון של המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת. איש חינוך, ומרצה על פוסט טראומה בכל הארץ.

צוות העמותה

אלוף במיל' רוני נומה

נשיא העמותה

נומה שימש בתפקידו האחרון כאלוף פיקוד מרכז.  מאחוריו שורה של תפקידי מפתח בליבה הפיקודית-מבצעית של צה"ל. בעלים של חברת ש.נ.ר.ג.י
במשבר הקורונה שימש בין היתר כראש מטה החירום בבני ברק.

יזהר דוד

מייסד ויו"ר שותף

ממייסדי העמותה. מנהל שטח ומבצעים בשב"כ לשעבר, מחבר הספר רב המכר 'פצצה מתקתקת'. יזם חברתי, מייסד ומנכ"ל ראשון של המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת. איש חינוך, מלמד נוער בסיכון ומרצה על פוסט טראומה בכל הארץ. הלום קרב הראשון שקיבל את אות המופת השיקומי.

שלומי ציפורי

עו"ד שלומי ציפורי

יו"ר ומייסד שותף

אל״מ במיל׳, חבר המועצה הלאומית לפוסט טראומה, יו״ר (משותף) של ועדת צבא ובטחון בלשכת עוה״ד. פעיל למעלה מ-25 שנה בלשכת עוה״ד. משרת במיל׳ בהתנדבות בסנגוריה הצבאית הראשית.

 

לילך פלנר

מנכ"לית

אשת שיווק, אסטרטגיה ופיתוח עסקי עם למעלה מ-20 שנות נסיון של עשייה בארץ ובחו"ל.
ניהלה פרוייקטים והשקות והיתה אחראית על גיוסי משקיעים ושותפים אסטרטגיים.  

יוסי בן עזרא

יוסי בן עזרא

חבר צוות ההנהלה

ממייסדי העמותה. מנכ"ל עמותת ברוך שיינברג לחיילים בודדים משוחררים. יזם חברתי, מוביל פרויקטים עבור פצועי פוסט טראומה. שרת בתפקיד מבצעי במשרד ראש הממשלה לשעבר. שרת כלוחם ומפקד ביחידת עלית בצה"ל, רס"ן במילואים.

ד"ר רוני סימונס

חבר צוות ההנהלה

פסיכולוג קליני בכיר, מומחה בטיפול בהפרעות חרדה, דיכאון ופוסט-טראומה. הפסיכולוג הקליני הראשי וראש מחלקת מדעי ההתנהגות במשרד ראש הממשלה לשעבר. מוביל מקצועי במסעות שחרור בצה"ל ובעמותת בשביל המחר.

משה פרידמן

חבר צוות ההנהלה

יזם ומשקיע נדל"ן. אב לחייל המתמודד עם פוסט טראומה ומסייע למשפחות רבות המתמודדות עם פוסט טראומה. שרת כלוחם ומפקד ביחידת עלית בצה"ל, סא"ל ומג"ד במילואים לשעבר.

עו"ד ורד שדות

חברת צוות ההנהלה

יועצת משפטית של העמותה, מומחית בדיני עבודה וזכויות אדם. צלמת דוקומנטרית ופעילה חברתית במרכז לבריאות הנפש, מקלטים לנשים, עלה נגב – נחלת ערן, ועמותת גדעון בקהילה האתיופית.

קרן בירנבאום - לבחר

חברת צוות ההנהלה

מנהלת פרויקטים

עו"ד דברת להב שור

בחירת ועד בעמותה

בחרת ועד בעמותה. שותפה במשרד עורכי דין שיין להב שור, בעלת ניסיון של 20 שנה בטיפול בנכי צהל ומערכת הביטחון. הקימה וניהלה במשך מס׳ שנים קליניקה משפטית במכללת ״שערי משפט״ הנועדה לטפל בזכויות להם זכאים נכי צהל עם דגש על נפגעי הלם קרב.

צחי גנור

חבר וועד מנהל

אל"מ בדימוס (תותחנים). לחם ברמה"ג במלחמת יוה"כ. מג"ד בשל"ג. שחרור כנספח צה"ל ומנהל משלחת משהב"ט לצפון אירופה.  
לאחר השחרור -קריירה אזרחית עשירה. משמש כיום כיו"ר בית העדות להנצחת השואה והגבורה שבניר גלים.